en uk
Категорія ТЕЛЕВІЗОРИ  

Огляд технології Panasonic Viera Connect


2015-12-28 00:00:00

Спецкор 1 листопада 2011 Новини Один коментар головне меню viera connect

Ми вже не вперше говоримо про технології Panasonic Viera Connect перш називалася Viera Cast. Дана технологія є одним з варіантів втілення концепції Smart TV, яку "взяла на озброєння" не тільки компанія Panasonic, але і цілий ряд інших виробників. Активно розвивають цей напрям, наприклад, Sony і Samsung, а Google і Cisco пропонують виробникам телевізорів свої технології і рішення. Крім того, останнім часом все більш активно звучать чутки про те, що Apple планує випустити телевізор, який би давав доступ користувачеві до інтернет-контенту. У Apple дійсно є все необхідне для такого кроку: досвід у виробництві моніторів LED Cinema Display, Thunderbolt Display, приставка Apple TV, операційна система iOS і магазин відео iTunes Store. Подивимося, як швидко компанія зможе втілити свою ідею.

А поки на даний момент одним з найбільш доступних способів роботи з веб-контентом через телевізор є Viera Connect. Доступним -тому що для використання Viera Connect не потрібно купувати ніякої додаткової приставки, оформляти платну підписку або щось ще в цьому роді. Достатньо купити телевізор Panasonic моделі VT30, GT30, ST30, UT30, DT30, E30 -і вам стане доступна вся функціональність Viera Connect. У перспективі ми плануємо ви

Пустити статтю або серію статей, в яких буде розказано про різні варіанти реалізації концепції Smart TV у різних виробників, поки ж давайте подивимося, що нового з`явилося в цій області у Panasonic.

Минулого разу ми розповідали вам про Viera Connect в липні. З тих пір стали доступні нові програми та можливості, про які йтиметься нижче. Крім того, Panasonic тепер позиціонує Viera Connect як складову частину більш широкого поняття -Smart Viera. Концепція Smart Viera якраз характеризує ті можливості телевізорів Panasonic, які виходять за рамки традиційних "телевізійних" завдань.

У їх числі:

    Viera Connect -отримання інтернет-контенту і робота з завантажуваними додатками; Viera Image Viewer -відтворення фотографій і відеороликів з карт пам`яті SD; DLNA -можливість об`єднати різні пристрої в рамках однієї бездротової мережі; Wi-Fi Direct Viera Link -управління пристроями, підключеними до телевізора, за допомогою телевізійного пульта ДУ без необхідності використовувати пульти інших пристроїв; USB-підключення -можливість підключити до телевізора по USB різні пристрої, у тому числі клавіатуру для зручної роботи з Viera Connect. Також є підтримка флеш-носіїв і зовнішніх HDD, з яких можна відтворювати медіа-контент, в тому числі в популярному форматі MKV Matroska.

В цілому, все це ще раз свідчить про те, що техніка сьогодні активно рухається в бік "розумного будинку" або "цифрового дому". Тобто пристрої існують не самі по собі, але активно взаємодіючи, підключаючись до Мережі і за рахунок інтернет-контенту та обміну даними один між одним -максимально розширюючи свою функціональність. Але -пора переходити від узагальнень до більш приватним питань. Як вже було сказано, нам належить розглянути ті нововведення, які з`явилися в Viera Connect за останні кілька місяців.

магазин viera connect

перше, через Viera Connect стали доступні сервіси, що надають можливість перегляду кіно і прослуховування музики -Tvigle. ru, Omlet. ru і Yota Музика. Для кожного з них існують окремі додатки, інтерфейс яких зроблений саме з урахуванням специфіки управління через телевізор.

застосування omlet.ru для viera connect

Найзручнішим нам здався інтерфейс Омлет. Фільми можна сортувати за жанром, за роком виходу і за рейтингом. До всіх фільмів доступні фрагменти по три хвилини названі трейлерами. Великого практичного сенсу в цих "трейлерах" ми не бачимо, оскільки платний перегляд поки що все одно недоступний про це ми ще скажемо детальніше, а якщо фільм можна подивитися безкоштовно, то навіщо тоді потрібен фрагмент з нього?

Великий плюс додатки Omlet. ru -можливість перемотування в процесі відтворення. Мінімальний крок -10 секунд, але якщо довго потримати палець на кнопці перемотування, то процес прискорюється.

застосування omlet.ru для viera connect

Що стосується самих фільмів, то це, в основному, радянська класика, а також не самі нові голлівудські стрічки переважно класу B. Відсутність нових картин, які в центрі уваги, пояснюється саме неможливістю покупки платного контенту. На жаль, у Panasonic і раніше немає в Росії білінгової системи. Через це страждають не тільки кінопріложенія, а й ігровий розділ, де представлені тільки простенькі аркади і головоломки, але немає ігор з серйозною графікою. Але Panasonic працює над виправленням цього недоліку. Безумовно, можливість отримувати платежі за свої додатки для Viera Connect дуже добре стимулює розробників і спровокує швидке зростання кількості доступних додатків.

речі, спеціально для розробників Panasonic запустили сайт Viera Connect Developers.

портал для розробників додатків viera connect

Процитуємо прес-реліз:

Портал наочно знайомить розробників з ключовими перевагами платформи Viera Connect, такими як швидкий відгук і широкі можливості роботи з мультимедійним HD-контентом. Програмні рішення, розроблені спеціально Viera Connect, будуть негайно інтегровані в дану систему. Viera Connect Developers запропонує розробникам IP-телевізійних програм та медіакомпаніям найбільш швидкий і ефективний спосіб реалізації своєї продукції. Хостер порталу, Accedo Partner Programs, від особи Panasonic також розвиватиме функціональні можливості Viera Connect, забезпечуючи доступ до програмного інтерфейсу додатків API, супутньої технічної інформації, адресним кодами і, надаючи інше сприяння, необхідне для створення Viera Connect додатків.

Такі кроки можна тільки вітати, оскільки вони свідчать про серйозність відносини Panasonic до цієї програмній платформі.

Повертаючись до теми онлайн-кіно через Viera Connect, відзначимо, що хоча доступу до платних фільмів і програмам немає, проте, навіть безкоштовні каталоги Omlet. ru і Tvigle. ru досить великі, щоб знайти в них цікавий фільм і не занудьгувати ввечері перед телевізором.

застосування tvigle.ru для viera connect

Що стосується інтерфейсу Tvigle. ru, то він нам здався трохи менш вдалим, ніж у Omlet. ru, і більш заплутаним, однак і контент Tvigle набагато більш різношерстий: там є музичні кліпи, серіали, гумористичні передачі, відеоблоги і пр.

застосування tvigle.ru для viera connect

Якість відео в Omlet. ru і Tvigle. ru при перегляді через телевізори Panasonic -непогане, десь на рівні звичайного не гірше, але й не видатного DVD. Високого дозволу, на жаль, немає.

Наступний сервіс, якого раніше не було в Viera Connect -Yota Музика. У Yota дійсно великий каталог музичних файлів і альбомів, і тепер ви можете слухати їх через телевізори Panasonic. Причому, ви цілком можете підключити телевізор через ресивер до акустичної системи і отримати повноцінний високоякісний звук ну, звичайно, наскільки це можливо з аудіопотоком через інтернет. Тут, правда, є один нюанс: для прослуховування пісень цілком необхідно зареєструватися. Без реєстрації доступно тільки 15 секунд від кожного треку.

застосування yota музика для viera connect

І останнє додаток, про який ми розповімо, зробили розробники Panasonic спеціально для російського ринку. Це клієнт популярної соціальної мережі Вконтакте. Цілком логічне і актуальне рішення. Правда, це не зовсім повноцінний клієнт. Скажімо, спілкуватися або редагувати свій профіль з його допомогою ви не зможете. Все, що він дозволяє -переглядати відеоролики і фотографії в своїх альбомах і в альбомах друзів. Свої фотографії можна дивитися все, друзів -тільки нові. Також можна поставити лайк сердечко, але сидячи за телевізором, розставляти сердечка, звичайно, менш зручно, ніж на комп`ютері.

додаток вконтакте для viera connect

Якщо розкрити фотографію з альбому на повний екран, то автоматично запуститься слайд-шоу. Це дуже зручно. Можна, наприклад, викласти Вконтакте свої фотографії з поїздки, а потім запросити друзів і показувати їм ці фотографії вже на екрані телевізора. І проте, в перспективі хотілося б все-таки розширення функціональності клієнта Вконтакте. Те, що зараз -це, як кажуть, добре, але мало.

Нагадаємо, що крім додатка Вконтакте в Viera Connect доступні також і клієнти інших соціальних сервісів: FaceBook, Skype, Twitter.

Висновки

Технології Smart TV активно розвиваються, причому як "вшир" стаючи частиною "цифрового дому", так і "вглиб" збільшуючи можливості конкретних сервісів. Viera Connect -один з прикладів цього. Буквально за кілька місяців функціональність сервісу істотно зросла. Варто відзначити можливість дивитися фільми з інтернету поки -безкоштовно, в перспективі можлива поява платного контенту і поява клієнта Вконтакте. А сам сервіс в цілому став тепер однією зі складових більш широкої концепції Smart Viera.

Джерело: Ixbt. comRelated Articles

 Плазмові телевізори Samsung PS51D490 і PS51D550 - огляд нових моделей
 Torrent TV
 LED телевізор Philips 40PFL6606H Smart TV
 Commercial Times знову відродило чутки, повідомивши, що Apple збирається представити в 2013 році
 


Сайт є приватним зібранням матеріалів і являє собою аматорський інформаційно-освітній ресурс. Вся інформація отримана з відкритих джерел. Адміністрація не претендує на авторство використаних матеріалів. Всі права належать їх правовласникам